O nás

O firmě GOSS

 

V roce 1992 byla založena ve Frenštátě pod Radhoštěm firma Bohumír Goch – GOSS chladicí technika. Stala se servisním střediskem po zaniklé pobočce chladírenské divize podniku ETS Ostrava. Od počátku se aktivity firmy soustředily na montáž a servis malého a středního chlazení včetně autoklimatizací.

Po přemístění do větších prostor se činnost firmy rozšířila o generální opravy chladicího nábytku a výroby výčepní techniky. Konec 90. let bylo období dynamického rozvoje a růstu firmy, kdy začala uzavírat významné zakázky.

V roce 2000 jsme získali zastoupení německého výrobce Konvekta pro klimatizační techniku a transportní chlazení osobní a nákladní dopravy.

Již v roce 2001 začíná montovat první klimatizace Konvekta do nákladních vozidel a minibusů.

Z důvodů zvyšující se poptávky po klimatizovaných autobusech začíná firma montovat klimatizace Konvekta na meziměstské a dálkové autobusy v prvovýrobě u předních výrobců autobusů

Již před 10 lety firma ve spolupráci s předním výrobcem autobusů vyvinula klimatizaci s funkcí tepelného čerpadla pro elektroautobusy a následně začala ve Frenštátě jejich výroba. Do současné doby firma vyrobila a uvedla do provozu tisíce klimatizací a tepelných čerpadel pro elektroautobusy a autobusy.

Od roku 2009 je firma také významným dodavatelem klimatizací pro tramvaje od předních českých výrobců.

V současné době s využitím svých kompetencí, znalostí a zkušeností v oblasti chlazení a klimatizací poskytujeme služby řadě zákazníkům z oblasti železniční a autobusové dopravy. Rovněž plníme požadavky na chlazení ve strojírenské výrobě pro významné dodavatele automobilových komponentů. Dále spokytujeme prodej a servis chladírenské technologie pro potravinovou a restaurační činnost a montáž klimatizací pro bytové a nebytové prostory.

Historie společnosti

Rok 1992
Založení firmy
Rok 1995
Stěhování do nových prostor
Rok 2000
Získání zastoupení Konvekta
Rok 2001
Instalace první autobusové klimatizace
Rok 2008
Rozšíření portfolia o klimatizace kolejových vozidel
Rok 2012
Začátek výroby tepelného čerpadla na elektrobusy
Rok 2022
Vyrobeno a prodáno dva tisíce klimatizací

Certifikáty

Naše výhody

Proč s námi spolupracovat

30 let zkušeností

Třicetiletá historie ukazuje úspěšnost firmy a zkušenosti prověřené praxí. Dává nám velký závazek do budoucna uspokojit náročné požadavky nových i stávajících zákazníků.

Komplexní řešení

Snažíme se vždy nabídnout komplexní službu od návrhu přes instalaci, servis až po ekologickou likvidaci. Upřednostňujeme řešení na míru a individuální projekty jsou pro nás vždy výzvou.

Rychlý servis na míru

Poskytujeme záruční i pozáruční servis na nejen námi dodané systémy. Rychlý nástup na opravu a kvalitně provedená práce je naší prioritou.

Profesionální přístup

Naším cílem je také poskytnout servisně technickou podporu na profesionální úrovni spojenou s dobrou analýzou a rychlým řešením požadavků.