GOSS ...chlazení a klimatizace

www.goss.cz

Důležité kontakty


Bohumír Goch - GOSS:
Tel.: 556 835 616
Mobil : 604 825 389
goch@goss.cz goch@goss.cz

Předpověď počasí

                         Klimatizace KONVEKTA


              Busklima            Zemědělská a stavební technika           Transportní chlazení           Kolejová vozidla

              Vojenská technika

Mini a mikrobusy Midibusy Městské autobusy Dálkové autobusy Zájezdové autobusy Kloubové autobusy Klimatizace pracoviště řidiče

Typy : KL 40 T KL 45 T KL 60 Split
bus

Midibusy


Midibusy, malé ale pozor!

Pro úzká stará města a menší města jsou minibusy hospodárná alternativa pro budoucí uspořádání veřejné místní dopravy. Jako midibusy jsou zařazeny ty autobusy, jejichž délka leží mezi 8 až 12 m a takto představují zkrácenou verzi městských autobusů. Mohou dopravit až 40 cestujících a v novějších modelech se umístí pohodlně až asi 70 osob.

Čím více cestujících se umístí do jednoho autobusu, tím důležitější je pro ně správná teplota a příjemný čerstvý vzduch. Zařízení firmy KONVEKTA jim nabízejí v kterékoliv klimatické zóně správnou teplotu vnitřního prostoru. Svým klasickým designem a chytrou konstrukcí lze střešní klimatická zařízení přizpůsobit prakticky všem modelům karoserií. Variabilní střešní montáží lze dosáhnout příznivého rozdělení osových tlaků vozidla. Všechny komponenty zařízení jsou přes servisní klapy snadno přístupné, takže údržbářské náklady jsou nízké.KL 40 T : inovační technologie


 • Jdi na začátek


  Tradice a inovace – to jsou odjakživa hodnoty, na nichž firma KONVEKTA AG se severohesenského Schwalmstadtu buduje své úspěchy. S klimatizačním zařízením KL 40 T nasadila firma KONVEKTA nová měřítka v oblasti klimatizace autobusů. Klimatizace KL 40 T byla vyvinuta pro celosvětově slibně se vyvíjející segment midibusů. Tím, že se použilo alternativních materiálů a odlehčených konstrukčních prvků vykazuje KL 40 T minimální hmotnost, což je nakonec ve prospěch i zákazníkům v oblasti vozidel tím, že se sníží hmotnost vozidla a tím i spotřeba pohonných hmot. Tím, že se upustilo od kovových materiálů a použilo se recyklovatelných umělých hmot je KL 40 T po vyřazení z provozu úplně recyklovatelná. Jako variantu lze KL 40 T vybavit ventilátory s obzvláště dlouhou životností. KONVEKTA tím důsledně pokračuje v již započaté cestě ekologických produktů.


  Klimatizace KL 40 T se považuje za nositele inovační technologie a dává tím startovací povel pro novou rodinu zařízení firmy KONVEKTA AG. Takto lze v oblasti mini- a midibusů nabídnout jak novým tak i stávajícím zákazníkům atraktivní možnosti klimatizace v tomto velmi slibném segmentu vozidel.


  Technická data

  Typ

  KL 40 T

  Chladicí výkon při +42 °C [W]

  15.000

  Chladicí výkon [kcal/h]

  12.900

  Chladicí výkon [ BTU/h]

  51.150

  Topný výkon [Q 100 W]

  25.000

  Vzduchový výkon výparníku [m3/h ]

  4.000

  Elektrický příkon při 13 V [ A]

  88

  Kompresor

  TM 31

  Délka/šířka/výška

  1965/1367/183
  KL 45 T : inovační technologie


 • Jdi na začátek


  Klimatizační zařízení firmy KONVEKTA KL 45 T bylo vyvinuto pro midibusy a je to kompaktní střešní klimatizace, která splňuje nejvyšší požadavky v oblasti klimatizace autobusů.

  Se svým chladicím výkonem 18 kW je KL 45 T optimální pro midibusy pro zájezdovou, dálkovou i městskou dopravu. Klasické uspořádání komponentů chladicí techniky a využití centrální oblasti nasávání oběhového vzduchu umožňují variabilní střešní instalaci zařízení KL 45 T. Laterálně umístěné ventilátory výparníků o vysokém výkonu vzduchu, volitelně dodávané v technologii „LONG LIFE“ bez kartáčů, zaručují optimální rozdělení vzduchu ve vnitřním prostoru vozidla. Důsledným využitím odlehčených konstrukčních prvků bylo dosaženo nízké vlastní hmotnosti zařízení. Kromě toho je KL 45 T po vyřazení z provozu kompletně recyklovatelná, protože při její výrobě bylo použito opět použitelných umělých hmot a upustilo se od jejich kombinací s kovy. Svým inovačním technickým konceptem představuje KL 45 T optimální řešení klimatizace pro všechny, tj. jak pro první vybavení tak i jako dovybavení, kteří vyžadují po klimatizacích midibusů nejvyšší nároky.  Technická data:

  Typ

  KL 45 T

  Chladicí výkon při 42 °C [W]

  18.000

  Chladicí výkon [kcal/h]

  15.500

  Chladicí výkon [BTU/h]

  61.150

  Topný výkon [Q 100 W]

  25.000

  Vzduchový výkon výparníku [m3/h]

  4.000

  Elektrický příkon při 13 V [A]

  88

  Kompresor

  KVX40/390

  Délka/šířka/výška

  1965/1836/183
  KL 60-Split : dobré klima na úrovni


 • Jdi na začátek


  Touto promyšlenou modulárně koncipovanou klimatizací Split si uchovají cestující i v nejteplejších oblastech celého světa chladnou hlavu.

  Vysoký vzduchový výkon integrovaného výparníku zajistí dobré klima na všech místech pro cestující a vysoká rychlost chlazení zařízení KL 60-Split umožňuje rozmanité možnosti použití. Tato aerodynamicky elegantní klimatizace z jakostních složek je koncipována pro midibusy. Vzhledem ke své konstrukční šířce a možnosti variabilní montáže na střechu se dá toto klimatizační zařízení KL 60-Split bezproblémově instalovat.

  Klimatizace KL 60-Split je zdařilá syntéza tvaru a funkce.


  Přednosti zařízení:

  • Snadná údržba

  • Zařízení pro midibusy

  • Vhodné pro použití v tropech

  • Integrovaný výparník o vysokém vzduchovém výkonu

  • Bezpečnostní přetlakový vypínač

  • Tvarově elegantní střešní klimatizace o vysokém výkonu

  • Jakostní komponenty

  • Jednoduchá montáž


  Technická data

  Typ

  KL 60-Split

  Chladicí výkon při 42 °C [W]

  18.500

  Chladicí výkon [kcal/h]

  15.950

  Chladicí výkon [BTU/h]

  63.150

  Topný výkon [Q 100 W]

  ---

  Vzduchový výkon výparníku [m3/h]

  3.600

  Elektrický příkon při 24 V [A]

  51

  Chladicí medium

  R134a

  Kompresor

  2xSD7H15

  Délka/šířka/výška [mm]

  1177,5/1571/208,5